Українською

Про нас

Асоціація Lygiai – це незалежна, неполітична та неприбуткова організація, основі сфери діяльності якої пов’язані з розповсюдженням науково-обґрунтованої інформації та заохочення дискурсу щодо гендерної рівності, фемінізму, сексуальних прав, таких як: переслідування, сексуальне домагання, аборт, гендерне насильство, неправомірне змушування, насильство за дорученням та подібні речі.

Асоціація «Lygiai» діє з травня 2021 року. Це відносно молода громадська організація, яка виникла з руху Жіночий марш LT, який підтримував протест проти заборони абортів, що вводився в Польщі у 2020 році. Як організація, з самого початку ми працювали насамперед у сферах підвищення обізнаності, освіти, заохочення дискурсу (наші представники були запрошені на круглий стіл щодо гендерного насильства в грудні минулого року в литовському парламенті).

Але з початком війни в Україні, з 24 лютого, помітивши, що про певні питання не обговорювались і не висвітлювалися публічно, ми почали займатися гуманітарною діяльністю.

Ми зібрали допомогу, яку конкретно потребують жінки і про яку тоді ще не говорили, та відправили її в Україну вже на першому тижні війни, як тільки створили логістичні засоби для цього.

Ми зібрали гроші та придбали таблетки для екстреної контрацепції, гігієнічні засоби та тести на вагітність, про нестачу яких для жертв зґвалтування нам повідомили волонтери інших організацій України.

Ми також підготували інформаційний плакат українською мовою з нашими партнерами в Литві та за кордоном, щоб жінки-біженці, які зараз є особливо вразливою групою, усвідомили небезпеку торгівлі людьми, що існує в прикордонних районах, зокрема в Польщі, через величезний потік людей.

Благодійна допомога

Асоціація Lygiai збирає допомогу та надає різносторонню допомогу українським жінкам та дівчатам, що пережили сексуальне насильство.

Жінкам в Україні кожного дня доводиться переживати жорсткість, яку складно навіть уявити, тому ми продовжуємо збір критично необхідної допомоги. Ми збираємо:

– тести на вагітність
– таблетки для екстреної контрацепції
– засоби гігієни

Пожертвування можна доставити в офіс АТМ (TJA), вул. Вильняус, 22, Вільнюс.

Також ви можете допомогти грошима, які дозволять закупити необхідні речі у великих кількостях. Банківські реквизити:

Отримувач: Lygiai
Рахунок: LT533500010012963905
SWIFT: EVIULT2VXXX
Банк: Paysera LT, UAB

Допомога буде збиратися постійно, допоки в ній буде необхідність.

Крім того, ми хочемо висловити окрему подяку Асоціації толерантної молоді, яка є нашим партнером, за надані для нас приміщення у Вільнюсі для збору допомоги.

Якщо ви зацікавлені в будь-якій підтримці нашої організації, будь ласка, зв’яжіться з нами

%d bloggers like this: